Bu robot, bilgisayarınızın terminal penceresinden yönetilebilir. Tekerlekler arasında monte edilmiş bir manilla renkli tahta görebilirsiniz. Bu, botun kendisine çok daha iyi bir görünüm elde etmek için kırptığımız uzun bir anteni olan RF alıcısıdır. [ASHISH] Bir RF vericisi / alıcı çifti, yaklaşık 4 $ ‘lık bir vericinin yanı sıra, mola verdikten sonra, kontrol için kullandığı tekniğiyle bize yürüyebilirsiniz.

İlk önce, vericiyi bilgisayarıyla arayüzlemek için bir yöntem keşfetmek zorunda kaldı. Bir Arduino’yu kullanmayı seçti çünkü bilgisayardan veri göndermek / dev / ttyusb0 bileşimi kadar kolaydır. Arduino eskizi sadece seri bağlantıdaki gelen karakterleri dinler ve ayrıca onları RF vericinin üzerinden iter.

Gelişme yöntemlerini seviyoruz. Video’da, robotu durdurmanın yanı sıra sürüş yapmak için kullanılan komut sözdizimini gösterir. Bunu, botu önceden programlanmış bir kare yolda göndermek için bir kabuk komut dosyası oluşturduğunu düşündüğünde. Oradan biraz daha fazla kodlama, akıllı telefon kontrolü için web tabanlı bir arayüz gibi bir şeye kadar uzatılabilecek gerçek zamanlı yönetimi sağlayacaktır.

Oh, yanı sıra botun kendisini merak ediyorsanız, genellikle IR kontrolünü kullanan bir set robotudur. [ASHISH] RF’ye yükseltildi, çünkü çalışacak görüş hattına ihtiyaç duymaz.

[Öneriler kutusundan, Hacked Gadget’lar aracılığıyla]

Leave A Comment

Recommended Posts

Bir ViewSonic G-Tablet’e GPS ekleme

XDA geliştiricilerindeki bilgisayar korsanları her zaman olağanüstü bir demleme bir şeye sahip görünüyor, hem de fosser2] istisna değil. Kendisini bir ViewSonic G-tablet aldı, ancak bir GPS modülünün olmamasından biraz memnun kaldı. Tabletin, bir kişiyi tıkayabileceği bir alanı keşfetme umutlarını gerçekten açıkladı, hem […]

unnru

PVC

[NighthawkinLight] A.K.A’dan kendi yüksek güç hava topunuzu oluşturun. [Ben] son ​​zamanlarda PVC borusundan olağanüstü bir yüksek güçlü hava topu geliştirdi. PVC hava topları harikalar, yanı sıra herkesin hayatlarında bir noktada bunlardan birini geliştirmeli, ancak bu gelişmeyi gerçekten önemli olan valf. [Ben], bölgesel […]

unnru