Bu robot, bilgisayarınızın terminal penceresinden yönetilebilir. Tekerlekler arasında monte edilmiş bir manilla renkli tahta görebilirsiniz. Bu, botun kendisine çok daha iyi bir görünüm elde etmek için kırptığımız uzun bir anteni olan RF alıcısıdır. [ASHISH] Bir RF vericisi / alıcı çifti, yaklaşık 4 $ ‘lık bir vericinin yanı sıra, mola verdikten sonra, kontrol için kullandığı tekniğiyle bize yürüyebilirsiniz.

İlk önce, vericiyi bilgisayarıyla arayüzlemek için bir yöntem keşfetmek zorunda kaldı. Bir Arduino’yu kullanmayı seçti çünkü bilgisayardan veri göndermek / dev / ttyusb0 bileşimi kadar kolaydır. Arduino eskizi sadece seri bağlantıdaki gelen karakterleri dinler ve ayrıca onları RF vericinin üzerinden iter.

Gelişme yöntemlerini seviyoruz. Video’da, robotu durdurmanın yanı sıra sürüş yapmak için kullanılan komut sözdizimini gösterir. Bunu, botu önceden programlanmış bir kare yolda göndermek için bir kabuk komut dosyası oluşturduğunu düşündüğünde. Oradan biraz daha fazla kodlama, akıllı telefon kontrolü için web tabanlı bir arayüz gibi bir şeye kadar uzatılabilecek gerçek zamanlı yönetimi sağlayacaktır.

Oh, yanı sıra botun kendisini merak ediyorsanız, genellikle IR kontrolünü kullanan bir set robotudur. [ASHISH] RF’ye yükseltildi, çünkü çalışacak görüş hattına ihtiyaç duymaz.

[Öneriler kutusundan, Hacked Gadget’lar aracılığıyla]

Leave A Comment

Recommended Posts

HomeBot

ile telefonunuzun Ana Sayfa düğmesine yeni işlevler ekleyin Android harika. Doğada açık kaynak olması sayesinde, gerçekten kendi beğenilerine göre özelleştirilebilir. Bununla birlikte, nadiren buraya, DroidViews’e – Ana Sayfa düğmesine girdiğimiz bir şey hakkında konuşalım. Her Android telefonun ekranın altında 3 gezinme düğmesi […]

unnru