Yılın mükemmel bir zamanının, yazının hevesle beklenen olayların artık gelecekte imkansız bir şekilde uzak bir noktada olduğu, ancak aslında sadece bir birkaç ay, hatta hafta uzakta. Avrupa okuyucularımız için, bu, Ağustos ayının SHA2017 hacker kampının Horizon’da, Hollandaca Paders’teki bir izci kampında toplumumuz için dört gün açık teknolojik hoşgörüdür.

Bu tür etkinliklerin geleneği olduğu için, daha etkileyici bir bilgi işlem gücü seviyesini içeren bir elektronik rozeti elde etmek için, bir olay rozetinin üretim öncesi ilanının güne kadar geri sayımın önemli bir dönüm noktası haline geldiğini takip eder. SHA2017 istisna değildir ve bu nedenle bugün 2017’de bir Hacker Kampı rozeti için gerekli olanların duyurulmalarını görüyoruz.

Rozet hakkında en derhal açık olan şey, Pil ömrü açısından acil bir fayda sağlaması gereken 296 × 128 piksel e-mürekkep ekranıdır. Her zamanki arayüzler, GPIOS, USB ve neopiksel plethora vardır ve kullanıcı girişi bir dizi kapasitif düğme aracılığıyla. Cihazın güçlenmesi bir ESP32 ve kilit bir tasarım hedefi, 2.4GHz altyapısına baskı yapmayan rozetler için bir ağa sahip olmaktı. Bunu, ham wifi paketlerini MAGFest swadge ile aynı şekilde kullanarak yaptıklarını tahmin ediyoruz. Yazılım cephesinde, mikropi aracılığıyla basit bir gelişme rotası sağlayacaktır ve kendilerini kodlamak için eğilimi olmayanlar için bir uygulama kütüphanesi olacaktır. Proje Repo’dan (PDF) şematik olarak erken bir bakabilirsiniz.

Hedefleri, rozeti hazır ve etkinliğin 1. gününde istikrarlı bir yazılıma sahip olmak, başarabilirlerse övgüye değer bir amaç.

HACKADAY ekibinin üyeleri, SHA2017 için Hollanda’ya gezi yapacak, eğer katılıyorsanız sizi görmek için sabırsızlanıyoruz ve lütfen bize rozetlerinizle yaptığınız ilginç bir şey göster! Gözlerini neşeli anahtarı için soyulmuş tutun ve merhaba deyin. Beni OXHACK’la koşullu olarak bulacaksınız ve projede ayrıca Kit Serisi makalelerde de yayınladığım Kit BIZ’de bir konuşma yapacaksınız.

Hackaday’da bu kadar çok rozetteyiz. Belli bir ilgi, ancak geçen yılki HackaDay SuperConference için [VOJA Antonic] ‘nüzdeki rozetimizdir.

İpucu için [Sebastius] teşekkür ederiz.

Leave A Comment

Recommended Posts

Bir ViewSonic G-Tablet’e GPS ekleme

XDA geliştiricilerindeki bilgisayar korsanları her zaman olağanüstü bir demleme bir şeye sahip görünüyor, hem de fosser2] istisna değil. Kendisini bir ViewSonic G-tablet aldı, ancak bir GPS modülünün olmamasından biraz memnun kaldı. Tabletin, bir kişiyi tıkayabileceği bir alanı keşfetme umutlarını gerçekten açıkladı, hem […]

unnru

PVC

[NighthawkinLight] A.K.A’dan kendi yüksek güç hava topunuzu oluşturun. [Ben] son ​​zamanlarda PVC borusundan olağanüstü bir yüksek güçlü hava topu geliştirdi. PVC hava topları harikalar, yanı sıra herkesin hayatlarında bir noktada bunlardan birini geliştirmeli, ancak bu gelişmeyi gerçekten önemli olan valf. [Ben], bölgesel […]

unnru