tasarım buhar motorları ile zorluk, 100 yıldan fazla bir süredir üreticilerin yanı sıra mütevazi bilgisayar korsanlarına sahiptir. Çok sayıda, garaj satışlarında ve ayrıca farklı web açık artırma sitelerinde satılık eski buhar motoru modelleri gördük. Bu motorlarla ilgili sorun, birçok kişinin kaba döküm kitleri olarak satıldığı gerçektir. Bu, tasarımın yüksek kalitesinin yalnızca orijinal sahibinin işleme ve imalat becerileri kadar büyük olduğu anlamına gelir.

[Keith AppleTon], buhar motoru uzmanı bir şeydir. Bu video çifti, bizi iki motorla sorun gidermekle birlikte alır. Keith, bu harika küçük makineler üzerinde çalışırken keşfettiği tipik başarısızlıklardan birkaçını göstermek için devam ediyor.

İlk olarak boya. Fındık, cıvataların yanı sıra farklı renklerde boyanmış rastgele parçaların yanı sıra, motorun büyük olasılıkla kötüdür. Garip geliyor, ancak [Keith] bunu, bu motorlarla birlikte çalışma yıllarında bir rehber olarak keşfetti.

Başka bir konu çıngıraklardır. [Keith], bu motorlardan birinin korkunç sıkıntılı olduğunu keşfetti. Culprit krank miliydi. Sadece yanlış boyutta değildi, ancak yanlış yapıldı. Bu motorlar, tek bir metal parçasından işlenmiş millerden ziyade inşa edilmiş krank milleri kullanır. Bu motorun krank mili, sabitlenmiş yerine krank ağlarına geçirildi. Kim inşa ettise, krank milinin tarzını yeniden mühendislik etmeye çalıştı, yanı sıra sefil bir şekilde başarısız oldu.

[Keith’in] videolarını moladan sonra kontrol edebilirsiniz. Çok daha fazla yer değiştirme ister misiniz? En kolay buhar motorunu kapsıyoruz, ayrıca programdan buharla çalışan delicesine kapsamlı bir steampunk savaş gemisi.

Leave A Comment

Recommended Posts

Bir ViewSonic G-Tablet’e GPS ekleme

XDA geliştiricilerindeki bilgisayar korsanları her zaman olağanüstü bir demleme bir şeye sahip görünüyor, hem de fosser2] istisna değil. Kendisini bir ViewSonic G-tablet aldı, ancak bir GPS modülünün olmamasından biraz memnun kaldı. Tabletin, bir kişiyi tıkayabileceği bir alanı keşfetme umutlarını gerçekten açıkladı, hem […]

unnru

PVC

[NighthawkinLight] A.K.A’dan kendi yüksek güç hava topunuzu oluşturun. [Ben] son ​​zamanlarda PVC borusundan olağanüstü bir yüksek güçlü hava topu geliştirdi. PVC hava topları harikalar, yanı sıra herkesin hayatlarında bir noktada bunlardan birini geliştirmeli, ancak bu gelişmeyi gerçekten önemli olan valf. [Ben], bölgesel […]

unnru