ile mikrodenetleyici, görüntülenirse, standart bir mikrodenetleyici ile bir Linux sistemine (SOC) arasında bir boşluk var. Bir akıllı telefonda yaşayan SOC, bir çerçeve oluşturma için her zaman yeterli RAM’e sahip olacak ve normalde bir LCD arayüzüne adanmış birkaç pin vardır. Günümüzde, mikroçip, bir SOC ile yapılabilirler ile bir mikrodenetleyici ile ne yapılabilir arasındaki çizgileri bulanıklaştıran bir mikrodenetleyici ortaya çıkardı. PIC32MZ ‘DA’ Mikrodenetleyicilerin hanesi, grafik uygulamaları için de oluşturulur ve aynı zamanda bir GPU’yu yanı sıra RAM teknesi de içerir.

Bu çip için çok önemli fonksiyon, bir FrameBuffer ve 2D GPU için bir RAM teknesidir. PIC32MZ DA Hanehalkı, FrameBuffers olarak kullanılacak 32 MB entegre DRAM içeren demetleri içerir. SXGA (1280 x 1024) panelleri üzerinde 24 bit renge destek dahildir. Aynı şekilde, sprites, bluz, alfa harmanlama, çizgi çizme ve doldurma dikdörtgenleri için destek ile birlikte 2D GPU var. Hayır, Crysis oynayamıyor – sadece metottan bu memeyi almak için – ancak GUIS için olağanüstü bir platformdur.

PIC32MZ DA cipsleri, 169 pinli bir BGA, 288 pinli bir BGA, ayrıca 176 pinli bir LQFP de dahil olmak üzere üç pakette sunulmaktadır. Bu talimatlar için program boyutu 1024 KB veya 2048 KB ve veri belleği 256 KB veya 640 KB’dir. Resimler, isteğe bağlı “Kalıp” 32 MB DDR2 SDRAM ile bir DDR2 kontrol cihazı için bir seçim ile birlikte gelir. Bu ‘die’ sdram özellikle değil; Bunun yerine, paket on-paket bileşeni gibi bir şeyi kontrol ediyoruz. Her iki durumda da, bu parçaların birkaçı, bir epoksi bloğunda 32 MB DDR2 içerir.

PIC32MZ DA için iki başlangıç ​​kiti kısa bir süre sonra, biri istiflenmiş dramanın yanı sıra dramın dışında bulunan diğerinin yanı sıra kısa bir süre sonra sunulacak. Ek olarak, bir WQVGA dokunmatik ekranı daire tahtası aynı şekilde kullanılabilir. Bu kızı, yanı sıra Microchip’in yanı sıra, LCD panelleri arttırmanın yanı sıra hızlı bir şekilde koşmak için yeni araçlar üretmek için çok fazla çaba sarf etmiştir. MPLAB IDE’nin yeni bir sürümü, bir tasarımcının dakikalar içinde herhangi bir ekran türü için motorcu üretmesini sağlayan bir ekran yöneticisi bulunur.

PIC32MZ DA için hacim fiyatlandırması, 10K sistem miktarlarında 7.73 dolara başlar.

GPU’lar şu anda idealdir, ayrıca NVIDIA’dan gelen ve pikselleri 4K ekrana itebilecek küçük uygun fiyatlı kol panolarının arasında olduğu gibi, büyük, yüksek çözünürlüklü bir ekran eklemek için tek yöntemin inanması için affedilmiş olabilirsiniz. Ürün, Linux tabanlı bir SOC içerecektir. PIC32MZ DA, bu SOCS ile standart mikrodenetleyiciler arasında bir köprüdür, hala pikselleri bir ekrana pompalayabilen çok daha kolay yönlendirmelidir.

Bu, biraz kişisel bir gözlemdir, ancak Ahududu PI’nin serbest bırakılmasının yanı sıra HDMI ile uygun fiyatlı kol panolarının, HACTADAY’in video uygulamaları için kullandığı birçok mikrodenetleyici görmediğini düşünüyor. Her zaman VGA ile uğraşan insanlar vardır, ancak UZEBox’un bir kerede son derece belirgin bir ürün olduğunu unutmayın. Bunun bir kısmı, Linux tabanlı panoların artırılması nedeniyle, bunun bir kısmı da aynı şekilde, az miktarda RAM mikrodenetleyicileri nedeniyle hala nakliyedir. Bu son derece büyük bir çip, yanı sıra nihayetinde neyin sarılacağını görmek için sabırsızlanıyorum.

Leave A Comment

Recommended Posts

Bir ViewSonic G-Tablet’e GPS ekleme

XDA geliştiricilerindeki bilgisayar korsanları her zaman olağanüstü bir demleme bir şeye sahip görünüyor, hem de fosser2] istisna değil. Kendisini bir ViewSonic G-tablet aldı, ancak bir GPS modülünün olmamasından biraz memnun kaldı. Tabletin, bir kişiyi tıkayabileceği bir alanı keşfetme umutlarını gerçekten açıkladı, hem […]

unnru

PVC

[NighthawkinLight] A.K.A’dan kendi yüksek güç hava topunuzu oluşturun. [Ben] son ​​zamanlarda PVC borusundan olağanüstü bir yüksek güçlü hava topu geliştirdi. PVC hava topları harikalar, yanı sıra herkesin hayatlarında bir noktada bunlardan birini geliştirmeli, ancak bu gelişmeyi gerçekten önemli olan valf. [Ben], bölgesel […]

unnru