, ‘sonsuzluğa ve ötesindeki kadar’ oynayan bir Furby veya Buzz LightYear’ın düğmesi olsun, oyuncaklar içindeki çoğu dijital ses uygulaması gerçekten basit işler. Dalga Kalkanı’nın yanı sıra, Dalga Kalkanı’nın yanı sıra internetten kesinlikle hiçbir raspi akışı yok. Hayır, çoğu oyuncak içindeki ses, yaklaşık bir dakika veya daha fazla ses kaydolabilen bir veya iki çip aracıdır. [Makapuf] çocukları için bir elektronik masa oyunu geliştirdi, hem de süreçte bazı dijital ses eklemeye karar verdi. Sonuç, gerçek bir mühendislik üründe keşfedeceğiniz şeyin yanı sıra, hemen hemen herkes tarafından kopyalanacak kadar basittir.

[Makapuf] ‘nin oyunu, kazın oyuna dayanıyor, yalnızca elektronik konuşan zarlarla çağdaş dünyaya getirildi. Mikrodenetleyici için bir Attiny2313 seçildi ve ayrıca bir AT45D 4 Megabit Flash modülü, 8 bit / 8khz ses için depolamayı sağladı.

Oyunun elektronik kısmı birkaç fonksiyona sahiptir. Birincisi, [Makapuf] okuması, ‘bir’, ‘iki’, ‘üç’, ‘on iki’, ‘thir-‘, ‘teen’ gideceğinin yanı sıra . Bu veriler, bir hoparlörün yanı sıra, küçük bir amplifikatör ile de bir pimin üzerine pompalanır. Bundan sonra, kod, oyuncuların gemide nerede olduklarını, puanları tutmanın yanı sıra rastgele sayıların nerede olduğunu takip etme basit bir meselesidir.

Mühendislikte dikkat çekici bir egzersiz, çıplak minimum parça ile oldukça zorlu bir oyun yapmak. [Makapuf], 4 doların altında harcadığı tahmin edildi, bu yüzden ucuza bir işe dijital ses eklemek istiyorsanız, daha iyi yapamayız.

Mola sonrası [Makapuf] ‘nin bir videosunu görebilirsiniz.

Leave A Comment

Recommended Posts

HomeBot

ile telefonunuzun Ana Sayfa düğmesine yeni işlevler ekleyin Android harika. Doğada açık kaynak olması sayesinde, gerçekten kendi beğenilerine göre özelleştirilebilir. Bununla birlikte, nadiren buraya, DroidViews’e – Ana Sayfa düğmesine girdiğimiz bir şey hakkında konuşalım. Her Android telefonun ekranın altında 3 gezinme düğmesi […]

unnru