[lukusz] yeni bir motosiklete sahiptir – bir Yamaha XJ6SA – ve henüz bir Mishap’ta olmadığı için, son 30’dan telemetri kaydetmek için kara bir kutu oluşturduğuna inanıyordu. Sürme tutanakları harika bir fikir olurdu. İş henüz toplam olmasa da, doğrudan motor yönetimi biriminden gelen verileri okuyor.

Bisikletinin ECU konnektörü için Pinout’un çoğunu bulduktan sonra, [Lukasz], gerçekten hiçbir şey yapmayan bir kablo keşfetti. Bu, ECU’nun K çizgisiydi, göstergeleri dış cihazlara göre belirleyebilecek seri çıktı oldu. K çizgisinin elektronik özelliği biraz garip, ancak neyse ki, sinyalin bir mantık analizörü anlayabileceği bir şeye dönüştürmek için bir çip keşfettikten sonra.

K çizgisine bağlı bir mantık analizörü ile – 16064 numaralı baud – [Lukasz], doğrudan bisikletinden çok fazla veri elde edebildi. Gelecekte, hız, işaret lambaları, RPM’ler gibi verileri ve ayrıca günlüğe kaydetmek için bir Ahududu PI’ye verileri geçmeyi planlıyor.

Leave A Comment

Recommended Posts

HomeBot

ile telefonunuzun Ana Sayfa düğmesine yeni işlevler ekleyin Android harika. Doğada açık kaynak olması sayesinde, gerçekten kendi beğenilerine göre özelleştirilebilir. Bununla birlikte, nadiren buraya, DroidViews’e – Ana Sayfa düğmesine girdiğimiz bir şey hakkında konuşalım. Her Android telefonun ekranın altında 3 gezinme düğmesi […]

unnru