[lukusz] yeni bir motosiklete sahiptir – bir Yamaha XJ6SA – ve henüz bir Mishap’ta olmadığı için, son 30’dan telemetri kaydetmek için kara bir kutu oluşturduğuna inanıyordu. Sürme tutanakları harika bir fikir olurdu. İş henüz toplam olmasa da, doğrudan motor yönetimi biriminden gelen verileri okuyor.

Bisikletinin ECU konnektörü için Pinout’un çoğunu bulduktan sonra, [Lukasz], gerçekten hiçbir şey yapmayan bir kablo keşfetti. Bu, ECU’nun K çizgisiydi, göstergeleri dış cihazlara göre belirleyebilecek seri çıktı oldu. K çizgisinin elektronik özelliği biraz garip, ancak neyse ki, sinyalin bir mantık analizörü anlayabileceği bir şeye dönüştürmek için bir çip keşfettikten sonra.

K çizgisine bağlı bir mantık analizörü ile – 16064 numaralı baud – [Lukasz], doğrudan bisikletinden çok fazla veri elde edebildi. Gelecekte, hız, işaret lambaları, RPM’ler gibi verileri ve ayrıca günlüğe kaydetmek için bir Ahududu PI’ye verileri geçmeyi planlıyor.

Leave A Comment

Recommended Posts

Bir ViewSonic G-Tablet’e GPS ekleme

XDA geliştiricilerindeki bilgisayar korsanları her zaman olağanüstü bir demleme bir şeye sahip görünüyor, hem de fosser2] istisna değil. Kendisini bir ViewSonic G-tablet aldı, ancak bir GPS modülünün olmamasından biraz memnun kaldı. Tabletin, bir kişiyi tıkayabileceği bir alanı keşfetme umutlarını gerçekten açıkladı, hem […]

unnru

PVC

[NighthawkinLight] A.K.A’dan kendi yüksek güç hava topunuzu oluşturun. [Ben] son ​​zamanlarda PVC borusundan olağanüstü bir yüksek güçlü hava topu geliştirdi. PVC hava topları harikalar, yanı sıra herkesin hayatlarında bir noktada bunlardan birini geliştirmeli, ancak bu gelişmeyi gerçekten önemli olan valf. [Ben], bölgesel […]

unnru