, bu sizin içindir. [Stian], bir amiga 500’ü bir ağa koymak istediği gibi bir amiga 500 vardı. A500 genişletilemez, bu yüzden bir ağa koymak için bir tür adaptöre bakması gerekiyordu. Hizmet, bir Ahududu PI’nin türünde, boş bir modem kablosunun yanı sıra birkaç yazılımın bulunduğu yazılımla ilgilidir.

Amiga’ını ağına bağlamak için, [Stian], TX’ini ve PI’deki RX pimlerini 9 pinli bir seri bağlantı noktasına geri çeken RAFI için küçük bir seri dönüştürücü kurulu yaptı. PI’ye yapılan fiziksel bağlantı ile, devredilen tek şey, Amiga, yani AmitCP ve PPP için bazı yazılım uygulamalarını almaktı. Kesinlikle hızlı bir ağ bağlantısı değil, ancak bu gelişme [Stian], eski donanımla WiFi ağlarına bağlanmasını sağlar.

[Stian] ‘nin gelişen bir elemanı, diğer retrobilgisayarlara tamamen devredilebildiği gerçektir – eski S-100 otobüs bilgisayarlarından geleneksel Mac’lere, elmalara, ayrıca PPP’yi destekleyen bir seri bağlantı noktasına sahip başka bir şey olan her şeyin yanı sıra. Bir Ahududu PI maliyetiyle bile, saçma masraflı ikinci el SCSI’den Ethernet denetleyicilerine ve diğer tomfoolery’ye daha az pahalıdır.

Leave A Comment

Recommended Posts

Bir ViewSonic G-Tablet’e GPS ekleme

XDA geliştiricilerindeki bilgisayar korsanları her zaman olağanüstü bir demleme bir şeye sahip görünüyor, hem de fosser2] istisna değil. Kendisini bir ViewSonic G-tablet aldı, ancak bir GPS modülünün olmamasından biraz memnun kaldı. Tabletin, bir kişiyi tıkayabileceği bir alanı keşfetme umutlarını gerçekten açıkladı, hem […]

unnru

PVC

[NighthawkinLight] A.K.A’dan kendi yüksek güç hava topunuzu oluşturun. [Ben] son ​​zamanlarda PVC borusundan olağanüstü bir yüksek güçlü hava topu geliştirdi. PVC hava topları harikalar, yanı sıra herkesin hayatlarında bir noktada bunlardan birini geliştirmeli, ancak bu gelişmeyi gerçekten önemli olan valf. [Ben], bölgesel […]

unnru