Genellikle hackleyemiyorsanız (ve dedi) duyduk, sahip değilsiniz. [TMBINC ]’nin en son projesinde yardım için bir çağrı yaptığını fark ettik: yeni ürün yazılımı geliştirme ve Rigol DS1054Z ve benzeri kapsamlar için bir FPGA yapılandırması geliştirme. Tamamlanmaya yakın değil, ancak bu bir boru rüyası değil. [TMBINC] Linux’u başarıyla başlattı.

Yine de yapılacak çok şey var. JTAG üzerinden bir önyükleyici yükleyiciyi yükler ve Linux’u USB portundan önyükleme yapar. Açıkçası, hepsini yanıp sönmek istersiniz. Linux ona USB portunu, LCD, ağ jakını ve ön panel LED’lerini ve düğmelerini kullanır. Bununla birlikte, gerçek kapsam elektroniğinin tümü, FPGA fonksiyonları ve işlemci ile FPGA arasındaki iletişimin tümü ileriye yönelik çalışmalardır.

Neden Rigol? [TMBINC] Ucuz olduklarını, iyi donanımlara sahip olduklarını ve erişilebilir araç zincirlerine sahip parçaları kullandığını söylüyor. Ayrıca, rigol, kapsamlarını kesmek için insanlar arasında popülerdir. Xilinx FPGA ve kol işlemcisinin açık kaynaklı veya serbestçe kullanılabilen araçlar kullanılarak çalışması oldukça kolaydır.

Birkaç açık kapsam tasarımını gördük, ancak sıfırdan gelişmek, zaten inşa edilen bir şeyi tersine çevirmekten farklı bir hayvandır. Ayrıca [Dave Jones] ‘nin DS1054Z’sini detaylı olarak gördük. [TMBINC’ler] çabalarına büyük bir yardım olacağından eminiz. Hackaday okuyucuların aramayı cevaplayacağını umuyoruz ve açık kaynaklı bir yazılımın üretilmesine yardımcı olacak. Topluluğun üreticiyi daha iyi performans gösterip daha iyi performans gösterip göstermediğini görmek ilginç olacaktır.

Leave A Comment

Recommended Posts

Bir ViewSonic G-Tablet’e GPS ekleme

XDA geliştiricilerindeki bilgisayar korsanları her zaman olağanüstü bir demleme bir şeye sahip görünüyor, hem de fosser2] istisna değil. Kendisini bir ViewSonic G-tablet aldı, ancak bir GPS modülünün olmamasından biraz memnun kaldı. Tabletin, bir kişiyi tıkayabileceği bir alanı keşfetme umutlarını gerçekten açıkladı, hem […]

unnru

PVC

[NighthawkinLight] A.K.A’dan kendi yüksek güç hava topunuzu oluşturun. [Ben] son ​​zamanlarda PVC borusundan olağanüstü bir yüksek güçlü hava topu geliştirdi. PVC hava topları harikalar, yanı sıra herkesin hayatlarında bir noktada bunlardan birini geliştirmeli, ancak bu gelişmeyi gerçekten önemli olan valf. [Ben], bölgesel […]

unnru