[Clarii_D] şu anda Tez Projesini, serigromik pigment üzerine serigrafi makbuzlarına kadar tamamlıyor. Arkasındaki fikir, bir makbuz dokunduğunda, bir kısmı gizli bir mesajı ortaya çıkarmaktadır.

Tahmin edebileceğiniz gibi, termokromik boya, ısı için tanıtıldığında rengi değiştiren bir madde türüdür – veya bu durumda, tamamen kaybolur. Ruh hal halkaları ne zaman öfke olduğunu hatırlıyor musun? aynı şey.

Projesinde, düzenli mürekkep kullanarak metni makbuz kağıdının arkasına aktarmak için serigrafiyi kullanıyor. Bir zamanlar kurutuldığında, bu sefer bir termokromik pigment kullanarak mesajın tepesinden bir görüntüyü sipertir. Sonuç, biraz gizlenmiş bir görüntüdür, ancak birkaç saniye boyunca tuttuktan sonra kaybolur ve sadece metin kalır.

Renk değiştiren bir şey biraz hileli, ancak [Clarii_D’s] projesinin oldukça güzel ve benzersiz bir uygulaması olduğunu düşünüyoruz. Birkaç yıl önce termokromizm kullanarak başka bir ilginç projeyi paylaştık; Dirençler tarafından verilen ısıyı kullanan renk değiştiren bir saat yüzü!

Leave A Comment

Recommended Posts

Bir ViewSonic G-Tablet’e GPS ekleme

XDA geliştiricilerindeki bilgisayar korsanları her zaman olağanüstü bir demleme bir şeye sahip görünüyor, hem de fosser2] istisna değil. Kendisini bir ViewSonic G-tablet aldı, ancak bir GPS modülünün olmamasından biraz memnun kaldı. Tabletin, bir kişiyi tıkayabileceği bir alanı keşfetme umutlarını gerçekten açıkladı, hem […]

unnru

PVC

[NighthawkinLight] A.K.A’dan kendi yüksek güç hava topunuzu oluşturun. [Ben] son ​​zamanlarda PVC borusundan olağanüstü bir yüksek güçlü hava topu geliştirdi. PVC hava topları harikalar, yanı sıra herkesin hayatlarında bir noktada bunlardan birini geliştirmeli, ancak bu gelişmeyi gerçekten önemli olan valf. [Ben], bölgesel […]

unnru