Koşmadan önce yürümelisin, değil mi? Belki de, eğer bu bipedal dino benzeri koşu robotu herhangi bir gösterge türü ise.

Resmi olarak bir “düzlemsel eliptik koşucu” olarak adlandırılan Bot, BOT, Enstitü Enstitüsü’nden ve Makine Bilişi’nden Bipedal Locomotion için bir test platformudur. Bir devekuşuğun yürüyüşünden motivasyon almak – biz bir T. Rex veya Velociraptor gibi göründüğüne inanıyoruz, ancak tam aynı fark – [Jerry Pratt] ‘ın IHMC’deki ekibi oldukça dikkat çekici bir şey geliştirdi. Bütün Bipedal’in yanı sıra, gördüğümüz dörtlü robotların yanı sıra, Boston Dynamics’in büyük köpek ve Petman gibi, tüm nispeten kıllar ve aktüatörler olan aktüatörler gibi, başına, başına son derece sıyrılır.

Tek bir motor, eliptik bir fitness eğitmeni almış olan herkese, yanı sıra bir bilgisayar ya da sensör olmayan kimseye göz atacak olan tüm tahrik zincirini kullanır. Başlık, takım telefonunun “reaktif esneklik” nin yaptığı şeyin bakiyesini korur: Torsion Sprocer’ın yanı sıra kranklar, kranklar da derhal hem iniş bacağına hem de koşu sırasında stabiliteyi kontrol etmek için salıncak bacağını değiştirdi. Aşağıdaki video, 2: 03’te başlayan tek çerçeve yaparsanız bunu gösterir; Robot’un adımıyla birlikte olduğu gibi, krank kollarının değişken açılarını not edin.

Koşu bandı testleri birkaç plastik levha ile sınırlandırılmıştır, ancak bir sonraki sürüm ücretsiz çalışacaktır. Henüz yönlü yönetimi tam olarak nasıl elde edileceği, tam olarak nasıl çalışacağını tam olarak nasıl durdurabileceği gibi açık değildir. Ancak, Locomotion’da büyüleyici bir ilerleme, IHMC’nin bir sonraki tekniğinin ne olacağını görmeye devam ediyoruz.

[R / Gadget’lar ile]

Leave A Comment

Recommended Posts

Bir ViewSonic G-Tablet’e GPS ekleme

XDA geliştiricilerindeki bilgisayar korsanları her zaman olağanüstü bir demleme bir şeye sahip görünüyor, hem de fosser2] istisna değil. Kendisini bir ViewSonic G-tablet aldı, ancak bir GPS modülünün olmamasından biraz memnun kaldı. Tabletin, bir kişiyi tıkayabileceği bir alanı keşfetme umutlarını gerçekten açıkladı, hem […]

unnru

PVC

[NighthawkinLight] A.K.A’dan kendi yüksek güç hava topunuzu oluşturun. [Ben] son ​​zamanlarda PVC borusundan olağanüstü bir yüksek güçlü hava topu geliştirdi. PVC hava topları harikalar, yanı sıra herkesin hayatlarında bir noktada bunlardan birini geliştirmeli, ancak bu gelişmeyi gerçekten önemli olan valf. [Ben], bölgesel […]

unnru