Kinect Hacks dünyasının biraz daha ilginç olması gerektiği gibi görünüyor.

Kinect tabanlı projelerin çoğunu, bir veya iki ünite kullandığımızda, UNC Chapel Hill Öğrencisi [Andrew Maimone] tarafından geliştirilen 3 3D Telepresence Sistemi [Henry Fuchs] ‘nın rehberliğinde hepsini vurur.

Kurulum, tek bir uç noktada dört adede kadar Kinect sensör kullanır, GPU-hızlandırılmış filtreler kullanılarak işlenmeden önce çeşitli açılardan görüntüleri yakalayın. Kameralar tarafından yakalanan video, bir dizi adımda işlenir, delikleri doldurur ve bir örgü görüntüsü oluşturmak için renkleri ayarlayın. Video akışları işlendikten sonra, eksiksiz bir 3D görüntü oluşturmak için birbirleriyle kaplanırlar.

Sonuç, bize bu papercraft kostümünü hatırlatan konunun ve çevresindeki odadaki inanılmaz bir gerçek zamanlı 3d renderdir. 3B video, video beslemesinin perspektifini buna göre değiştirerek, göz hareketlerinizi izlemek için bir Kinect sensörü kullanan bir uzaktan istasyonda görüntülenebilir. Telepresence sistemi ayrıca mevcut olmayan nesnelerde ekleme yeteneği sunar, uzak teknoloji gösterileri ve benzerleri için müthiş bir araçtır.

Bu 3D telepresence sisteminin kapsamlı bir yürüyüşünü görmek için aşağıdaki videoya göz atın.

Leave A Comment

Recommended Posts

Bir ViewSonic G-Tablet’e GPS ekleme

XDA geliştiricilerindeki bilgisayar korsanları her zaman olağanüstü bir demleme bir şeye sahip görünüyor, hem de fosser2] istisna değil. Kendisini bir ViewSonic G-tablet aldı, ancak bir GPS modülünün olmamasından biraz memnun kaldı. Tabletin, bir kişiyi tıkayabileceği bir alanı keşfetme umutlarını gerçekten açıkladı, hem […]

unnru

PVC

[NighthawkinLight] A.K.A’dan kendi yüksek güç hava topunuzu oluşturun. [Ben] son ​​zamanlarda PVC borusundan olağanüstü bir yüksek güçlü hava topu geliştirdi. PVC hava topları harikalar, yanı sıra herkesin hayatlarında bir noktada bunlardan birini geliştirmeli, ancak bu gelişmeyi gerçekten önemli olan valf. [Ben], bölgesel […]

unnru