Kinect Hacks dünyasının biraz daha ilginç olması gerektiği gibi görünüyor.

Kinect tabanlı projelerin çoğunu, bir veya iki ünite kullandığımızda, UNC Chapel Hill Öğrencisi [Andrew Maimone] tarafından geliştirilen 3 3D Telepresence Sistemi [Henry Fuchs] ‘nın rehberliğinde hepsini vurur.

Kurulum, tek bir uç noktada dört adede kadar Kinect sensör kullanır, GPU-hızlandırılmış filtreler kullanılarak işlenmeden önce çeşitli açılardan görüntüleri yakalayın. Kameralar tarafından yakalanan video, bir dizi adımda işlenir, delikleri doldurur ve bir örgü görüntüsü oluşturmak için renkleri ayarlayın. Video akışları işlendikten sonra, eksiksiz bir 3D görüntü oluşturmak için birbirleriyle kaplanırlar.

Sonuç, bize bu papercraft kostümünü hatırlatan konunun ve çevresindeki odadaki inanılmaz bir gerçek zamanlı 3d renderdir. 3B video, video beslemesinin perspektifini buna göre değiştirerek, göz hareketlerinizi izlemek için bir Kinect sensörü kullanan bir uzaktan istasyonda görüntülenebilir. Telepresence sistemi ayrıca mevcut olmayan nesnelerde ekleme yeteneği sunar, uzak teknoloji gösterileri ve benzerleri için müthiş bir araçtır.

Bu 3D telepresence sisteminin kapsamlı bir yürüyüşünü görmek için aşağıdaki videoya göz atın.

Leave A Comment

Recommended Posts

HomeBot

ile telefonunuzun Ana Sayfa düğmesine yeni işlevler ekleyin Android harika. Doğada açık kaynak olması sayesinde, gerçekten kendi beğenilerine göre özelleştirilebilir. Bununla birlikte, nadiren buraya, DroidViews’e – Ana Sayfa düğmesine girdiğimiz bir şey hakkında konuşalım. Her Android telefonun ekranın altında 3 gezinme düğmesi […]

unnru