Birkaç kişi bize bu hikayeyi gönderdi. Her yerde gördüm. Birçok insan birkaç tarafta üzülüyor. Bir silah aslında bir tur ateş edebilecek 3d baskılıdır.

İlk olarak, insanların daha önce erişime sahip olmayacak insanlara düzenlenemez silahları getireceğini korkuttuk. O zaman, diğerlerine özgürlük ve özgürlük ve eşyalarla tepki veren silah fanları var. 3D baskı topluluğunun karışık reaksiyonlara sahipti, ancak sayısız bu genel olarak 3D yazdırmaya zarar vereceği konusunda endişe duyuyor.

Ben sadece umrumda değil.

Silah şiddeti kurbanları olan insanlara ilgisiz değilim. “Gun Hakları” konusunda ifade etmem. Sadece bu özel olayın hiç bir fark olmadığını düşünüyorum. Bunun bir başkası “ilk!” Olduğu yönünde ilginçtir. 3D yazıcı topluluğu için, ama ötesinde umrumda değil, “ilklerin” gelmesini sağlayın.

İşte duyduğum farklı noktalar.

1. Erişilebilirlik: İnsanlar, silahların artık onları daha önce karşılayamayan insanların ellerinde sona ereceklerdir.

Bunun gerçek bir endişe olduğunu sanmıyorum. Bu silahı yazdırılan cihazı not edeceksiniz. Ortalama Reprap’ınız değildi. Küçük bir ev kadar maliyeti. Eğer bu yazıcıyı karşılayabilirsen? Bir silahı karşılayabilirsin. Ortalama reprap’ınızın o silahı olsa yazdırabileceğini iddia edelim. Yine, satın almak ya da inşa etmek zorunda kalacaksınız. Bu noktada, sadece bir silah satın alabiliyordunuz ya da …

Sanırım silahını yazdırmak için bir arkadaşın yazıcısını kullanabilirsin, ancak bu gerçekten başka birinin silahını almaktan çok daha yaygın olur mu?

2. Baskı kısıtlamaları ve mevzuat: 3D yazıcı hayranları, bunların yazdırılmasını engelleyecek yasaların yapılması için korkulur.

Torna sahibi misiniz? Bir değirmen? Onlarla daha iyi silahlar yapabileceğini biliyor musun? Silah şirketleri bunları böyle yapıyor! Evinizde bir silah fabrikanız var gibi! Aslında, şimdi düşünüyorum, bir kapak ve çivi olan bir boruda ateşlenebilecek .22 rimfire kullanıyorlar! Donanım mağazaları nasıl yasadışı değil?

Dinle, eğer bana silah şeklindeki şeyleri yazdıramayacağımı söylerlerse, muhtemelen sadece spite için bir tane yazdıracağım. Böyle bir aptal hukuku zorlayacaklar, imkansız olurdu. Parayı tarayamayan tarayıcı gibi sisteme bir şey bile inşa edemezler. Silahlar çok çeşitlidir ve temel geometriden yapılabilir.

3. Tabanca önleyici mevzuat: Bu, ateşli silahları bir şekilde sınırlayan yasaları itmek için kullanılabilir.

Silah önleyici mevzuat, imalatta küçük bir değişikliğin gerçekten kepçede bir düşüş olduğu bir temel olarak kullanmak için çok fazla silah şiddeti var. Bu, şeyleri kısıtlama yeteneklerini değiştirmez. En azından olacağını sanmıyorum.

4. Gerçek bir endişe: tespit edilebilirlik.

Burada gördüğüm tek gerçek konu, 3B basılı bir tabancanın metal dedektörlerle tespit edilemeyeceğidir. Mermiler olmasına rağmen değil mi?

Bunlar 3B baskılı silah hakkındaki düşüncelerim. Genel olarak silah kontrolüne girmiyorum. Çünkü bunlar düşüncelerdir, bunlar muhtemelen bilinçli ve eksik olacaktır. Konuyla ilgili bir sivil tartışmaya katılmak için tamamen özgür hissedin.

If you’re curious about whether I personally have a gun, I do not. I think I’m too clumsy to own a firearm. I am fairly sure I’d unintentionally shoot someone when I did something stupid. Don’t get me wrong, I do harmful things. Stupid, harmful things.

Leave A Comment

Recommended Posts

HomeBot

ile telefonunuzun Ana Sayfa düğmesine yeni işlevler ekleyin Android harika. Doğada açık kaynak olması sayesinde, gerçekten kendi beğenilerine göre özelleştirilebilir. Bununla birlikte, nadiren buraya, DroidViews’e – Ana Sayfa düğmesine girdiğimiz bir şey hakkında konuşalım. Her Android telefonun ekranın altında 3 gezinme düğmesi […]

unnru