bir Arduino için bir Ethernet kalkanı maliyeti korkunç değildir; Genel olarak, hangisini satın aldığınızı bağlı olarak 17 ile 32 $ arasındadır. Ama bir WiFi kalkanı maliyetini gördünüz mü? Bunlar 70 $ ‘lık kuzeyde koşuyorlar! [Martin Melchior], Ethernet veya WiFi seçiminizi düşük maliyetli ve çoğu uygulama için çalışacak bir çözüme sahiptir. Arduino internet kalkanı olarak bir WiFi yönlendiricisi kullanıyor.

Bu, düşük fiyatın (25 $ veya daha azını bulması kolay) ve birçok özellik nedeniyle bilgisayar korsanları ile çok popüler olan TP-LINK WR703N’dir: USB süper el ve iyi, bu bir WiFi yönlendirici! Arduino Pro Tiny gösterilen ölü böcek stili, seri portunu kullanarak yönlendiriciyle konuşuyor. [Martin] Bir pim soketini yönlendiriciye kablolar, bu da montajın geri kalanını ikisini birlikte takmak kadar kolay hale getirir. Postasının geri kalanı, Arduino koduyla iki yönlü iletişimi yönetme ile teklifler.

Gerçekten sadece doğrudan ethernet borusuna ihtiyacınız varsa, tasarımlarınıza bir ENC28J60 yongası oluşturmayı düşünün.

Leave A Comment

Recommended Posts

HomeBot

ile telefonunuzun Ana Sayfa düğmesine yeni işlevler ekleyin Android harika. Doğada açık kaynak olması sayesinde, gerçekten kendi beğenilerine göre özelleştirilebilir. Bununla birlikte, nadiren buraya, DroidViews’e – Ana Sayfa düğmesine girdiğimiz bir şey hakkında konuşalım. Her Android telefonun ekranın altında 3 gezinme düğmesi […]

unnru