bir Arduino için bir Ethernet kalkanı maliyeti korkunç değildir; Genel olarak, hangisini satın aldığınızı bağlı olarak 17 ile 32 $ arasındadır. Ama bir WiFi kalkanı maliyetini gördünüz mü? Bunlar 70 $ ‘lık kuzeyde koşuyorlar! [Martin Melchior], Ethernet veya WiFi seçiminizi düşük maliyetli ve çoğu uygulama için çalışacak bir çözüme sahiptir. Arduino internet kalkanı olarak bir WiFi yönlendiricisi kullanıyor.

Bu, düşük fiyatın (25 $ veya daha azını bulması kolay) ve birçok özellik nedeniyle bilgisayar korsanları ile çok popüler olan TP-LINK WR703N’dir: USB süper el ve iyi, bu bir WiFi yönlendirici! Arduino Pro Tiny gösterilen ölü böcek stili, seri portunu kullanarak yönlendiriciyle konuşuyor. [Martin] Bir pim soketini yönlendiriciye kablolar, bu da montajın geri kalanını ikisini birlikte takmak kadar kolay hale getirir. Postasının geri kalanı, Arduino koduyla iki yönlü iletişimi yönetme ile teklifler.

Gerçekten sadece doğrudan ethernet borusuna ihtiyacınız varsa, tasarımlarınıza bir ENC28J60 yongası oluşturmayı düşünün.

Leave A Comment

Recommended Posts

Bir ViewSonic G-Tablet’e GPS ekleme

XDA geliştiricilerindeki bilgisayar korsanları her zaman olağanüstü bir demleme bir şeye sahip görünüyor, hem de fosser2] istisna değil. Kendisini bir ViewSonic G-tablet aldı, ancak bir GPS modülünün olmamasından biraz memnun kaldı. Tabletin, bir kişiyi tıkayabileceği bir alanı keşfetme umutlarını gerçekten açıkladı, hem […]

unnru

PVC

[NighthawkinLight] A.K.A’dan kendi yüksek güç hava topunuzu oluşturun. [Ben] son ​​zamanlarda PVC borusundan olağanüstü bir yüksek güçlü hava topu geliştirdi. PVC hava topları harikalar, yanı sıra herkesin hayatlarında bir noktada bunlardan birini geliştirmeli, ancak bu gelişmeyi gerçekten önemli olan valf. [Ben], bölgesel […]

unnru