Bu, bir komplo teorisi olarak karıştırılabilmek için her ikisi de vahşidir ve aynı zamanda kimsenin gerçekleştirdiği anlaşmaya bakan büyük çözüm olmak için yeterli olan tipik bir anlamdır. şimdiye kadar. Oak Ridge Ulusal Laboratuarı ve ABD Enerji Bakanlığı’ndan (DOE) bir hibe üzerinde çalışan genel elektrik (GE), 2014’ten bu yana yeni kıyafet kurutucu yenilikleri ile oynuyor ve yeni bir şeyin yanı sıra heyecan verici bir şey içeriyor. Isı kullanmak yerine, gardıroptan ıslaklığı ortadan kaldırmak için ultrasonik işlemcileri kullanan giysi kurutucular.

Müthiş bir sis nemlendirici gördüyseniz, tam olarak bunun nasıl çalıştığını anlayacaksınız. Bir piezo yönü, suyu atomize ve havayı nemlendiren ultrasonik dalgalar üretir. Bu, bir rezervuardan ziyade, su kıyafetlerinde tutulduğu tam olarak aynıdır. Atomize edildiğinde, geleneksel hava hareketi ile elimine edilebilir.

Bu, basit ve uygun fiyatlı teknolojinin tam olarak açık bir şekilde uygulanmasıdır – giysi bir transdüser yatağına düz yatıyorsa. Bu, bir giysi yatağın veya transdüserlerde düzleştirildiği bir pres kurutma sisteminde de uygulanabilir. Poof, gömleğiniz birkaç saniye içinde kurudur.

Ancak özel hane halkı bu tür bir kurutucu yoktur. Giysileri döndüren davul kurutucular olarak adlandırılırlar. Yakından okumak, bulmacanın bu parçası hala gelecek:

Technoloogy’yi ve sonuçta önümüzdeki beş ayda bir çamaşır kurutma makinesinin bir giysi kurutucu tamburunu basmak için ayarlamak için [SIC] oynarlar.

Buna kablosuz elektrik olarak benzer bir teknolojik engelli olarak bakıyoruz. Su, su transdüserlerinden uzaklaşırken, ultrasonik dalgaların suyu atomize etmesi için ters kare bir mevzuat olmalıdır. Dava, bir davul çevresi üzerindeki tranducers, giysileri merkeze doğru kurutmakta yetersiz olacaktır. Bu slayt güverte bu sorunun ele alındığını ipuçları. Malzeme elemanları ile fiziksel olarak birleştirildiğinde sadece dönüştürücüleri çalıştırmak hakkında konuşur. Büyüleyici bir uygulama, bu, genel bir değişim olarak kaybolsa bile, enerji tasarrufu sağlamak için geleneksel kurutma teknikleriyle birlikte çalışabileceğini umuyoruz.

Geniş bir popülasyonla, maliyet hızlı bir şekilde ekler. Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 125 m hane vardır ve ezici çoğunluğu kıyafet kurutucuları kullanır (dünyanın diğer birçok yerini, giyimlerini asılı bir kısmı daha yüksek bir kısmı vardır). DOE, ABD’deki kıyafetlerin kurutulması için yılda 9 milyar dolar harcanıyor. Bu sayının% 1’in 1 / 10’u bile bile azaltılması, on katından daha fazla ödeme yapacak 880.000 $ araştırma çalışması bütçe planı buna girecek. Tabii ki, ultrasonikler piyasaya en kısa sürede ulaşsa bile, doğal yıpranma ile en az 8-12 yıl süren yeni cihazlara sahip olan haneleri giymek zorundasınız.

Yeni konseptler için enerji tasarrufu ve kaynakların yanı sıra kurutma kıyafetlerinin yanı sıra kaynakları kurtarmak için çok fazla alan var. Bu zorlukta çalışmak, fantastik bir HackaDay ödül girişi yapar. O zaman olduğu gibi, geçen sene, kurak çöl havasını kurutma için sıcak bir kaynak olarak kaldıran bir teknik gördük.

[Yahoo Finance ile Reddit üzerinden]

Leave A Comment

Recommended Posts

Bir ViewSonic G-Tablet’e GPS ekleme

XDA geliştiricilerindeki bilgisayar korsanları her zaman olağanüstü bir demleme bir şeye sahip görünüyor, hem de fosser2] istisna değil. Kendisini bir ViewSonic G-tablet aldı, ancak bir GPS modülünün olmamasından biraz memnun kaldı. Tabletin, bir kişiyi tıkayabileceği bir alanı keşfetme umutlarını gerçekten açıkladı, hem […]

unnru

PVC

[NighthawkinLight] A.K.A’dan kendi yüksek güç hava topunuzu oluşturun. [Ben] son ​​zamanlarda PVC borusundan olağanüstü bir yüksek güçlü hava topu geliştirdi. PVC hava topları harikalar, yanı sıra herkesin hayatlarında bir noktada bunlardan birini geliştirmeli, ancak bu gelişmeyi gerçekten önemli olan valf. [Ben], bölgesel […]

unnru