Binası RGB LED ekranları, en büyüleyici programlamanın yanı sıra burada Hackaday’da gördüğümüz mühendislik zorluklarından biridir. Yalnızca büyük ekranların yaratıcıları değil, LED küplerinin yanı sıra, bir sürü LED’i sürmenin güç taleplerine de sunmak zorundadır, ancak aynı şekilde, kare hızının videoyu ekrana yetecek kadar yüksek olma sorunu. Bu önemsiz bir görevdir, ancak [Paul Stoffregen] büyüleyici bir çözüme sahiptir. Gerçekten büyük ekranlar için Papatya Zincirleme Teensy 3.0 mikrodenetleyiciler üzerinde deisince kullanılabilen sekiz metre uzunluğundaki led şeritleri yönetebilen bir LED şerit kütüphanesi oluşturdu.

[Paul] ‘nin LED kütüphanesi, WS2811 LED denetleyicisi IC’ye göre LED şeritleriyle çalışır. Bu cipsler, adafruit veya çok sayıda Çince satıcısından keşfedebileceğiniz ayrı ayrı kontrol edilebilir LED şeritler için en tipik kontrol cihazıdır. Kütüphanenin ekran görüntülerine DMA transferlerine ihtiyacı var, bu nedenle, bir algınlığı olan bir RGB LED ekranını geliştirmek istiyorsanız, [Paul] ‘ın Teensy 3.0 panolarından birkaçını almak isteyebilirsiniz.

[Paul] Aynı şekilde, video verilerini alan bir işleme uygulaması, ayrıca LED şerit kütüphanesi için seri verilere dönüştürür. Bu uygulamanın bir videosunu, kütüphanenin yanı sıra, kırılmadan sonra 60 × 32 RGB LED ekranını kontrol edebilirsiniz.

Leave A Comment

Recommended Posts

HomeBot

ile telefonunuzun Ana Sayfa düğmesine yeni işlevler ekleyin Android harika. Doğada açık kaynak olması sayesinde, gerçekten kendi beğenilerine göre özelleştirilebilir. Bununla birlikte, nadiren buraya, DroidViews’e – Ana Sayfa düğmesine girdiğimiz bir şey hakkında konuşalım. Her Android telefonun ekranın altında 3 gezinme düğmesi […]

unnru