[Javier] inanılmaz bir akademik danışman olmalıdır. Yüksek lisans tezi için bir binayı Rubik’in küpüne çevirdi.

Linz, Avusturya’daki ARS Elektronik Merkezi, cephede bir sürü renkli, programlanabilir ışıklı bir bina. [Javier] Bunun mükemmel bir rubik küpü üreteceğini düşündü ve tez danışmanlarını ikna etmek için bu fikrin mümkün olduğunu ve donanım ve yazılımları inşa ettiğini düşünüyordu.

Binanın sadece iki tarafı herhangi bir zamanda görülebildiğinden, [Javier] bu proje için bir kontrolör oluşturması gerekiyordu. Çözüm, normal bir rubik küpü oluşturmak ve merkezde bir mikrodenetleyici ve bir freeimu doldurmaktı. Bu konfigürasyon, Rubik Küpünün bükülmelerini ve dönüşlerini yanı sıra uzayda konumlandırır, etkin bir şekilde el ile dev ışık kaplı bir bina arasında bir arayüz oluşturur.

Rubik Küp Arabirimi, OpenFramworks’te yazılı bir uygulamayı çalıştıran bir bilgisayara bağlanır. Küp yönlendirildiği yönü algılayarak, küpün iki tarafını kullanıcıya bakan hemen görüntüleyebilir.

Bu bina boyutunda Rubik’in küpünün nasıl çalıştığını gösteren müthiş bir video var. Bunu aşağıda kontrol edebilirsiniz.

Leave A Comment

Recommended Posts

Bir ViewSonic G-Tablet’e GPS ekleme

XDA geliştiricilerindeki bilgisayar korsanları her zaman olağanüstü bir demleme bir şeye sahip görünüyor, hem de fosser2] istisna değil. Kendisini bir ViewSonic G-tablet aldı, ancak bir GPS modülünün olmamasından biraz memnun kaldı. Tabletin, bir kişiyi tıkayabileceği bir alanı keşfetme umutlarını gerçekten açıkladı, hem […]

unnru

PVC

[NighthawkinLight] A.K.A’dan kendi yüksek güç hava topunuzu oluşturun. [Ben] son ​​zamanlarda PVC borusundan olağanüstü bir yüksek güçlü hava topu geliştirdi. PVC hava topları harikalar, yanı sıra herkesin hayatlarında bir noktada bunlardan birini geliştirmeli, ancak bu gelişmeyi gerçekten önemli olan valf. [Ben], bölgesel […]

unnru