BeagleBone, bir altoidlerin tenekesine ünlü bir şekilde uyar. Şimdi BeagleBone Blacks, Blues ve Greens, bu merakla güçlü Linux Kurulunun form elemanı değişmeden kaldı ve gezegendeki her kasada mevcut olan bir proje kutusunun içine sığabilmedi. Yine de başka bir Altoids tenekesi var. Altoid küçük teneke, 60 ° × 40 mm’nin üzerindedir ve normal bir beaglebone’a uyması için çok küçüktür. [Michael Welling] bu minyatür proje kutusuna sığacak yeni bir BeagleBone geliştirdi. Pocketbone’u arıyor ve nane güçlü olduğu kadar küçük.

PocketBone, OsdAvo Systems OSD355X ailesine dayanır, daha iyi bir çipte BeagleBone olarak bilinir. Bu çip, 1GB DDR3 RAM, 114 GPIOS, 6 UART, 2 spis, 2x gigabit Ethernet ve USB’ye kadar bir TI AM355X ARM CORTEX A8’e sahiptir. Yönlendirmeyi kolaylaştıran nispeten büyük bir BGA paketinde bulunur ve [Jason Kridner] ‘nin bir kanıtı olarak kartalda bir pownbone inşa etti.

[Michael] ‘ın PocketBone’un versiyonu, birkaç yararlı ilaveyle, önceki kavramın önceki kanıtı dayanmaktadır. Bir IO genişletme başlığı, bir batarya girişi için hükümler var, USB’ye birkaç düzeltme ve tüm parçalar kurulun bir tarafındadır. PocketBone’un bu sürümü, projeyi açık kaynaklı topluluğa bulacak olan KICAD kullanılarak oluşturuldu.

Leave A Comment

Recommended Posts

Bir ViewSonic G-Tablet’e GPS ekleme

XDA geliştiricilerindeki bilgisayar korsanları her zaman olağanüstü bir demleme bir şeye sahip görünüyor, hem de fosser2] istisna değil. Kendisini bir ViewSonic G-tablet aldı, ancak bir GPS modülünün olmamasından biraz memnun kaldı. Tabletin, bir kişiyi tıkayabileceği bir alanı keşfetme umutlarını gerçekten açıkladı, hem […]

unnru

PVC

[NighthawkinLight] A.K.A’dan kendi yüksek güç hava topunuzu oluşturun. [Ben] son ​​zamanlarda PVC borusundan olağanüstü bir yüksek güçlü hava topu geliştirdi. PVC hava topları harikalar, yanı sıra herkesin hayatlarında bir noktada bunlardan birini geliştirmeli, ancak bu gelişmeyi gerçekten önemli olan valf. [Ben], bölgesel […]

unnru