ESP32 espressif’in yeni harika çipidir ve gelişiminin en ilginç yönlerinden biri, aldıkları neredeyse tamamen açık kaynak geliştirme yöntemi olmuştur. Ancak neredeyse tamamen açık olan “Neredeyse” çok önemlidir – sistemde hala bazı ikili bloblar var ve bunlardan bazıları tam olarak bir hacker’ın olmalarını istemeyeceği yer. Dava noktasında: düşük seviyeli WiFi ürün yazılımı.

Böylece [Jeija] ‘nin ters mühendislik işleri içeri girdi.

Bu yetenek, bir WiFi cihazı için delicesine faydalıdır. Böyle düşük seviyeli erişim ile, biri ağ ağ, düşük bant genişliği veri aktarımları için ısmarlama protokoller yapabilir veya el sıkışma için gerekliliği tamamen çıkarabilir. Biri ayrıca bir sistemi bu kadar çok sayıda sahte SSID, çökerteki çok sayıda sahte SSID, herkese ya da normalde Mayhem’e neden olabilir. Komşularınızda snoop veya yeni ve serin bir şey inşa edin: büyük bir güçle büyük sorumluluk gelir.

Her neyse, [Jeija] ‘ın uzun mesafeli hack olduğunu bildirdik ve gönderi, her şey antenle ilgili olduğu gibi okunmuş olabilir, ancak bu, bu ürün yazılımı ters mühendislik hack tarafından oynanan rolü çok hafife almıştır. Nitekim, yinelenmeye değer olduğunu düşündüğümüz hack hakkında çok şok oldum: ESP32 şimdi bir WiFi Hacker’ın rüyası.

Leave A Comment

Recommended Posts

Bir ViewSonic G-Tablet’e GPS ekleme

XDA geliştiricilerindeki bilgisayar korsanları her zaman olağanüstü bir demleme bir şeye sahip görünüyor, hem de fosser2] istisna değil. Kendisini bir ViewSonic G-tablet aldı, ancak bir GPS modülünün olmamasından biraz memnun kaldı. Tabletin, bir kişiyi tıkayabileceği bir alanı keşfetme umutlarını gerçekten açıkladı, hem […]

unnru

PVC

[NighthawkinLight] A.K.A’dan kendi yüksek güç hava topunuzu oluşturun. [Ben] son ​​zamanlarda PVC borusundan olağanüstü bir yüksek güçlü hava topu geliştirdi. PVC hava topları harikalar, yanı sıra herkesin hayatlarında bir noktada bunlardan birini geliştirmeli, ancak bu gelişmeyi gerçekten önemli olan valf. [Ben], bölgesel […]

unnru