[Dan] Bazı parçaları eski bir yazıcıdan bir süre kurtardılar. Çok fazla düşündüğü şeylerden biri, yukarıda görülen dişli step motordur. Bir Arduino ile bir arduino ile çalışmayı başardı, bu yüzden işi biraz daha ileri götürmeyi seçti. Bittiği şey, Bluetooth üzerinden yönetilebilecek bir steper motor şoförüdür.

Motor doğrudan tahrik edilemez, ancak L293 çipi [DAN] gibi kolay bir motor şoförüyle, tercih edilen donanımınızı yönetmekte bulunmak zor değil. Oradan, motoru yeniden yerleştirmek için gereken adım protokolü ile ilgilenecek bir Attiny85 ekledi. Bluetooth modülü, seri bir cihaz olarak işlev görüyor, UC ile arabirimini gerçekten kolaylaştırıyor. [DAN] Modülü bağlamak için bir PIN başlığı kullanır, bu nedenle gelecekte farklı bir seri gadget türüne geçmek, ağrısız kadar hızlı olacaktır.

Moladan sonra, şoför panosuna adım komutları gönderdiğini görebilirsiniz.

Leave A Comment

Recommended Posts

HomeBot

ile telefonunuzun Ana Sayfa düğmesine yeni işlevler ekleyin Android harika. Doğada açık kaynak olması sayesinde, gerçekten kendi beğenilerine göre özelleştirilebilir. Bununla birlikte, nadiren buraya, DroidViews’e – Ana Sayfa düğmesine girdiğimiz bir şey hakkında konuşalım. Her Android telefonun ekranın altında 3 gezinme düğmesi […]

unnru