ile güçlendirme 1980’lerin Britanya’nın büyüymesi, Amstrad’ı Sinclair’in yanı sıra Acorn’tan sonra üçüncü yerleştirilmiş ev yetiştiren oyuncu olarak açıklayabilirsiniz. Bir oyuncu çocuğu yerine bir bilgisayar meraklısı olsaydın, Acorn’ın BBC mikro’sını arzu ettiğiniz, aileniz sizi daha ucuz olduğundan, Sinclair’in ZX spektrumunu satın aldığınızdan, yanı sıra, sizinkinden daha iyi bir ekranla geldiklerinden beri Ailenin döküm – 1970’lerin TV.

Amstrad, teknik bir sihirbazın başkanlığındaki bir bilgisayar işi değildi, bunun yerine Yaratıcının [Alan şekeri] tüketicinin tercihleri ​​için keskin bir burnu olan bir tüketici elektroniği işi vardı. Bu nedenle Amstrad makineleri rakiplerinden birkaçından farklıdır: çok daha cilalı, deneysel araçlardan çok daha fazla alettiler. Disket güverte ve disket sürücüleri gibi toplu depolama araçları yerleşiktir, her amstrad kendi adanmış monitörüyle geldi, aynı zamanda “uygun” bir bilgisayarda gördüğünüz gibi klavyeler iyi kalitede.

High-end amstrad tasarımı CPC6128 idi. 3 “disket sürücüsü ile de, birçok ilgi alanıyla birlikte, CP / M işletim sistemini çalıştırabilir. Ebeveynleriniz sizi bir 1980’lerde bir genç olarak bir Amstrad CPC’yi satın alıyorsa, bu olmazdı, bu yüzden kaset güvertesiyle 64K kardeşlerinden önemli ölçüde daha az tipiktir. Biri, yöntemini [Drygol] ‘nin elleriyle keşfetti.

Bir anlamda, bu konuda, bir raftaki bir kurulun bir bilgisayara takılmasıdır, bu bir hack değildir. Ancak noktayı özlüyor. Bu, 8 bitlik yaştan, gözden geçirmesinin yanı sıra, bir NASIL olduğu kadar bir göz ardı edildiği kadar sıradışı bir ev bilgisayarıdır. 6128’de genel olarak görmüyoruz.

Yönetim Kurulu’nun takılması, bir kablonun imalatına, bazı son derece temiz lehimleme çalışmaları ile gereklidir. Kurul, disket açılışına 3B baskılı bir çerçeve ile monte edilmiş bir LCD ekranı vardır. Sonuç, son derece kullanılabilir bir vintage bilgisayardır, Wanton remodeling yönteminde de çok fazla.

Bu büyük olasılıkla ilk orijinal amstrad 6128’dir, ancak size bir FPGA’da bir daha orijinal cipslerle bir klonlama yapmayı durdurmadıklarını gösterdik.

Leave A Comment

Recommended Posts

HomeBot

ile telefonunuzun Ana Sayfa düğmesine yeni işlevler ekleyin Android harika. Doğada açık kaynak olması sayesinde, gerçekten kendi beğenilerine göre özelleştirilebilir. Bununla birlikte, nadiren buraya, DroidViews’e – Ana Sayfa düğmesine girdiğimiz bir şey hakkında konuşalım. Her Android telefonun ekranın altında 3 gezinme düğmesi […]

unnru