CPLD veya FPGA cipsleriyle biraz hackleme yapmayı planlıyorsanız, onları programlamanın bir yoluna ihtiyacınız olacaktır. JTAG seçeneklerinden biridir ve işte seri portu (çevrilmiş) kullanan düşük maliyetli bir yöntemdir.

Bu yöntem sadece dört sinyal (TDI, TMS, TCK ve TDO) artı zemin gerektirir. Ancak sorun, bir RS232 seri portunun 12V mantık seviyesi ile çalışması ve programcının JTAG tarafı, programlamanızın cevabına özgü mantık seviyeleri ile çalışması gerekir. Ticari programcılar sizin için bununla ilgilenmek için bir seviye dönüştürücü IC’yi kullanır, ancak bu projenin düşük maliyetli hedefi ile örmez. Bunun yerine, [Nicholas], dönüşümü yapmak için Zener diyotları ve voltaj bölücülerini kullanır. Sorun yaşıyorsanız, her veri sinyalinin bir lid de vardır.

Bunu, [Nicholas] ‘ın Visual Studio kullanılarak çırpılmış olduğu bir programlama uygulamasıyla birlikte kullanabilirsiniz. Seri liman üzerinden iyi çalışır, ancak usb-seri bir dongle ile programlamayı denedim. Bu yöntemin işlemi 5 dakikalık bir şekilde dayanılmaz bir şekilde yavaşlattığını buldu. Bir göz atın, belki de tembellik benzeri programlamanın yönetilebilir bir hıza kadar elde etmenize yardımcı olabilirsiniz.

[Teşekkürler Alex]

Leave A Comment

Recommended Posts

Bir ViewSonic G-Tablet’e GPS ekleme

XDA geliştiricilerindeki bilgisayar korsanları her zaman olağanüstü bir demleme bir şeye sahip görünüyor, hem de fosser2] istisna değil. Kendisini bir ViewSonic G-tablet aldı, ancak bir GPS modülünün olmamasından biraz memnun kaldı. Tabletin, bir kişiyi tıkayabileceği bir alanı keşfetme umutlarını gerçekten açıkladı, hem […]

unnru

PVC

[NighthawkinLight] A.K.A’dan kendi yüksek güç hava topunuzu oluşturun. [Ben] son ​​zamanlarda PVC borusundan olağanüstü bir yüksek güçlü hava topu geliştirdi. PVC hava topları harikalar, yanı sıra herkesin hayatlarında bir noktada bunlardan birini geliştirmeli, ancak bu gelişmeyi gerçekten önemli olan valf. [Ben], bölgesel […]

unnru